Nuk

19 Jul 19
Galaktika Poetike "ATUNIS"

Poezi nga Agron Shele   Kur ti nuk je Kur ti nuk je diçka mungon në raftin e librave të mi, një shkronjë a një libër faqet e te cilit janë shfletuar mijëra herë e ajo përndrije hedhur në murnajën hëne të një nate pa gjumë qëndron aty, heshtas mes mijëra dashurish, si gjurmë hije […]

19 Jul 19
Galaktika Poetike "ATUNIS"

Poezi nga Eliza Segiet     Thesari   Përreth pështjellim. Epo vështirë, mund të mësohesh me këtë. Nuk duhet të jetoj si mbret.   Në fund të fundit nuk linda i tillë. Jam njeri i zakonshëm – i pazankontë . Me shumë gjasa thesar, prandaj kaq më kërkojnë dhe më fshehin.   Mendoj se jam […]

19 Jul 19
Albasport

Juventusi ka hyrë në bisedime me yllin e Paris Saint-Germain, Neymar. Ky i fundit thuhet se mezi po pret që gjatë verës të largohet nga kampioni francez, ku ishte rapotuar se shumë shpejt do të rikthehet te Barcelona. Mediat italiani kanë shkruar sot se babai i futbollistit tashmë ka kontaktuar me kampionët italian. Në të […]